AMAKids Polska | Arytmetyka Mentalna™

Rozwój cech matematycznych i przyszłość naszych dzieci

ZNACZENIE ROZWOJU MATEMATYCZNEGO DLA ROZWOJU PSYCHICZNEGO DZIECI


Rozwój intelektualny dziecka w każdym wieku jest niemożliwy bez studiowania dyscyplin matematycznych. Możliwe jest oszacowanie wartości rozwoju matematycznego dla rozwoju umysłowego dzieci nawet na przykładzie czasu spędzanego na algebrze i geometrii w szkole. Jest to jeden z najważniejszych przedmiotów w szkole. Dlaczego tak jest?
Są to matematyczne skojarzenia pierwotne, które pomagają tworzyć elastyczność procesów myślenia uczniów. Uczą się myśleć nieszablonowo, nadzwyczajnie, szukając metod innych niż szablonowe do rozwiązania problemu. Matematyka daje możliwość wyjścia poza zwykły sposób myślenia i poszukiwania innych sposobów rozwiązania problemu.


ZNACZENIE ROZWOJU MATEMATYCZNEGO


Nowe technologie, szybki rozwój technologii komputerowej, automatyzacja produkcji i programowanie - wszystko to wiąże się ze specjalnymi umiejętnościami współczesnych specjalistów. Potrzeba analizy działań, przemyślenia związków przyczynowych, jasnego i krótkiego przedstawienia informacji, znalezienia w niej podstawowych elementów, szybkiego znalezienia rozwiązań pojawiających się problemów jest czymś, bez czego współczesna osoba nie może istnieć. Od wczesnego dzieciństwa rodzice pomagają dziecku kłócić się, logicznie argumentować działania własne i innych ludzi. Zrozum, jak działa świat wokół nas. Doświadczenie pokazuje, że wartość matematycznego rozwoju dzieci odgrywa ważną rolę w rozwoju tych cech i trudno z tym dyskutować.

WPŁYW ROZWOJU MATEMATYCZNEGO NA ZDOLNOŚCI UMYSŁOWE


Przede wszystkim warto zauważyć, że zdolności umysłowe są sposobem myślenia. To logika, umiejętności dedukcyjne znajdują zastosowanie w porównaniu, generalizacji, systematyzacji, znajdowaniu podobnych lub różnych znaków właściwych dla obiektu. Jest to zrozumienie tego, jak działa świat, jego znaków, zasad, które mogą być z powodzeniem stosowane w życiu. Dzięki pełnemu zrozumieniu wszystkiego, co się dzieje, dziecko rozwija się bardziej harmonijnie, jego poglądy rosną, nowe informacje są usystematyzowane i lepiej postrzegane.
Oto kilka przykładów, których zadania matematyczne są niezbędne do rozwoju dziecka i co dają:
  • Zadania łamigłówki. Często widzimy je w podręcznikach szkolnych, a także w dodatkowych podręcznikach do trudnych zadań. Najważniejszą rzeczą, która rozwija takie ćwiczenia jest pomysłowość, konsekwencja i elastyczność umysłu. Przyczyniają się również do rozwoju niezależności Twojego syna lub córki. Przecież dziecko na podstawie własnego doświadczenia oraz już istniejącej wiedzy i umiejętności szuka rozwiązania i prawidłowej odpowiedzi;
  • Zadania na rozwój sensoryczny. Badanie świata, jego charakterystyka i właściwości w formie, wielkości i lokalizacji obiektów w przestrzeni. Bardzo ważne jest, aby nauczyć małe dziecko odczuwać, postrzegać i reprezentować różnorodność świata nie tylko pod względem ilościowym, ale także jakościowym, a także być w stanie znaleźć te same właściwości przedmiotów, szukać różnic, grupować przedmioty według pewnego znaku;
  • Rozszerzenie słownictwa matematycznego. Ważne jest, aby nauczyć przedszkolaka poprawnego nazywania ilości przedmiotów nie tylko liczbami, ale także za pomocą słów: „jednakowo”, „jeden”, „brak”, „ile”, „tyle”, „więcej”, „mniej”. Ważne jest również, aby znać terminy specjalne - nazwy działań, istniejące jednostki miary lub kształty geometryczne. Wartość rozwoju matematycznego dla rozwoju umysłowego dzieci jest naprawdę wielka i nie sposób jej nie docenić.
Zwracamy szczególną uwagę rodziców na to, że w ten sposób matematyczny rozwój dziecka wpływa nie tylko na tę część mózgu, która jest odpowiedzialna za logikę i nauki ścisłe, ale także pozwala na rozwój w kreatywnych kierunkach, w których bardzo ważne jest niestandardowe myślenie, które pozwala znaleźć nowe rozwiązania.


ARTYTMETYKA MENTALNA DLA ROZWOJU MATEMATYCZNEGO U DZIECI


Główną cechą charakterystyczną arytmetyki mentalnej jest to, że dziecko wykorzystuje i rozwija obie półkule mózgu w procesie rozwiązywania problemów, co przyczynia się nie tylko do harmonijnego rozwoju, ale także do ujawnienia pełnego potencjału mózgu. Podczas pracy z wykorzystaniem doskonałych umiejętności motorycznych, myślenia przestrzennego, logiki, związków przyczynowo-skutkowych ujawnia się predyspozycja do kreatywności. Przedszkolak próbuje nie tylko znaleźć rozwiązanie na papierze, ale także widzi je w formie fizycznej. W rezultacie lepiej rozumie zasadę budowania zadania. Jest to dla niego zrozumiałe wizualnie i zapamiętane znacznie lepiej.
Zajęcia z arytmetyki mentalnej za pomocą ustnego liczenia, przy pomocy klasycznego starożytnego japońskiego liczydła abakus i unikalna nowoczesna platforma internetowa dają niesamowite rezultaty. Podczas pierwszych dwóch miesięcy treningu rodzice zaczynają zauważać, że dzieci nie tylko szybko i prawidłowo liczą w głowie, ale także zyskują pewność siebie, szybciej odrabiają lekcje, ich pamięć i uwaga są dobrze rozwinięte.

KSIĄŻKI - FITNESS DLA MÓZGU


Szeroka gama gadżetów, gier komputerowych, książek audio stopniowo zmienia czytanie w jako takie „nieciekawe” działanie dla młodszego pokolenia. Zamiast fikcji rodzice kupują konsole do gier dla dzieci, pozwalają im niekontrolowanie oglądać programy telewizyjne utrudniając rozwój mózgu. O wiele łatwiej jest uzyskać informacje z krótkich wiadomości dostarczanych z masą wizualizowanych dodatków.
Przy okazji, według Fundacji Opinii Publicznej 44% ogółu obywateli nigdy nie otworzyło książki w ciągu roku. Jest to zrozumiałe - teraz dzieci rodzą się praktycznie z telefonem w rękach, a dorośli stopniowo przechodzą na pasywne postrzeganie informacji z urządzeń elektronicznych.
Tymczasem naukowcy udowodnili, że czytanie w ciągu 6 minut zmniejsza poziom stresu o ponad 2 razy. Słuchanie spokojnej muzyki i chodzenie jest tylko na drugim i trzecim miejscu w łagodzeniu stresu.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii twierdzą, że czytanie przynosi organizmowi takie same korzyści jak fitness, ponieważ podczas tego procesu osoba ćwiczy cały mózg.
Centrum „AMAKids” stawia na czytanie u dzieci. Została opracowana cała technika, aby zwiększyć szybkość czytania. Technika ta nazywa się Liberika. Po ukończeniu kursu Liberiki będziesz w stanie czytać książki z błyskawiczną prędkością i pracować z taką samą prędkością z dużą ilością informacji. Jest to umiejętność praktyczna, nabycie jej prędkości czytania zwiększa się 5 lub więcej razy w stosunku do początkowych odczytów po przejściu głównego kursu Liberiki. Uczniowie AMAKids liczą, że czytanie jest interesującym procesem i są głęboko zanurzeni w materiale. Czytanie staje się przyjemniejsze, a dzieci czytają z zachwyceniem.
W mózgu zachodzą zupełnie inne procesy, jeśli czytasz dla zabawy i próbujesz uczyć się informacji na przykład, aby zdać egzamin. Naukowcy przeprowadzili badania i odkryli, że w momencie przejścia od zwykłego czytania do pragnienia szczegółowego zapamiętywania tekstu w głowie rozpoczyna się aktywne krążenie krwi i typ aktywności nerwowej zmienia się całkowicie. Krew dociera do części mózgu odpowiedzialnych za poznanie i koncentrację. Każdy rodzaj obciążenia neurologicznego jest dobry dla mózgu, aktywuje krążenie krwi oraz poprawia odżywianie tkanek.

Po ukończeniu kursu Liberiki u dzieci wzrasta nie tylko szybkość czytania, ale także poprawia się zrozumienie odczytanej informacji. Czytając, zanurzamy się w książce, wizualizujemy fabułę, prezentujemy się jako uczestnicy dramatycznych akcji. W tym momencie zaczynają działać te sekcje mózgu, które przy braku takiego obciążenia zwykle śpią. Ani gry komputerowe, ani oglądanie telewizji nie dają podobnego efektu.
Więc czytaj książki i zaszczepiaj miłość do czytania od najmłodszych lat. Nie bez powodu mówią, że istnieją dwie kategorie ludzi: ci, którzy czytają książki i ci, którzy słuchają tych, którzy czytają.
Rozwój dziecka
Made on
Tilda