Arytmetyka Mentalna™

Arytmetyka Mentalna™
Czym jest i dlaczego jest taka wyjątkowa ?
Arytmetyka Mentalna™ to licencjonowany zestaw ćwiczeń, który rozwinie zdolności umysłowe i twórcze Twojego dziecka. Wykorzystujemy japońską metodę nauki arytmetyki na liczydle Soroban, który rozwija pełny potencjał intelektualny i funkcjonalny obu półkul mózgu.

Nauka arytmetyki mentalnej w młodym wieku przyczynia się do istotnego wzrostu szybkości i percepcji przetwarzania danych w mózgu, a dzięki długotrwałym efektom Twoje dziecko osiągnie sukcesy w długiej perspektywie życia.

Arytmetyka Mentalna to metoda, dzięki której Twoje dziecko posiądzie dodatkowo umiejętność obliczeń arytmetycznych bez użycia kalkulatora, komputera i innych narzędzi do pisania. Narzędziami pracy są: japońskie liczydło SOROBAN, autorskie gry logiczne, ćwiczenia kinezjologiczne w tym kostka rubika - SpeedCubing.

Podaruj swojemu dziecku przewagę !
Jako rodzice dążymy do tego, aby nasze dzieci po prostu poradziły sobie w przyszłości. Co to znaczy w dzisiejszych czasach? Odpowiedź tkwi w zbudowaniu u dzieci 3 ważnych umiejętności, które kształcimy w ramach kursu Arytmetyka Mentalna™ by AMAKids.
 • Kształcimy logikę
  Brzmi banalnie? A jednak w polskiej szkole wciąż dominuje model, który skupia się na zapamiętywaniu informacji, zamiast nauczać wykorzystywania współczesnych narzędzi jako źródła danych. Nasze ćwiczenia i gry rozwojowe wspierają umiejętność logicznego i krytycznego myślenia. Dzięki autorskim treningom brainfitness dostosowanym do wieku dziecka uczymy skutecznego rozwiązywania problemów.
 • Myślenie analityczne
  Zdaniem socjobiologów zdolność dokonywania wyborów jest jedną
  z kluczowych cech osobowości. Nasze ćwiczenia kształcą umiejętność selektywnego doboru potrzebnych danych z chaosu informacyjnego. Istotnie zwiększamy pewności siebie dziecka. W następstwie czego dzieci szybciej i chętniej
  podejmują skuteczne decyzje.
 • Trenujemy skupienie uwagi
  Dzisiejszy świat dostarcza dziecku bardzo wielu bodźców, które rozpraszają jego uwagę, powodują nerwowość co negatywnie wpływa na jego rozwój. Nasze ćwiczenia mózgu trenują umiejętność skupienia uwagi. Twoje dziecko będzie umieć zarządzić tym stanem i efektywnie wykonywać
  wybrane czynności
Jak ćwiczymy ?
Arytmetyka Mentalna™ to licencjonowany program i
zestaw sprawdzonych, autorskich ćwiczeń rozwijających sprawność umysłową.

Japońskie liczydło Soroban
W pierwszym etapie zajęć dzieci używają liczydła,
by poznać techniki obliczeniowe.
Z czasem uczą się obliczeń na liczydle wyobrażonym (z zakresu dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia). Wizualizacja symboli
i obrazów
liczb przełącza pracę mózgu z lewej półkuli na prawą, zapewniając pełna synchronizację
i stymulację sieci neuronowych.

Speedcubing z mistrzem!
Speedcubing to element naszych zajęć uwielbiany przez dzieci. Układanie kostki rubika na czas rozwija motorykę i wyobraźnię przestrzenną dzieci. Nadzór merytoryczny nad programem prowadzi Adam Polskowski, prezes PSS (Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu) oraz założyciel pierwszej szkoły speedcubingu w Polsce.
Zamów darmową lekcję pokazową!
Wybierz dogodny termin lekcji pokazowej stacjonarnie w najbliższej lokalizacji lub online rozważasz wybór zajęć w takiej formule.
Etapy zajęć AMAKids
osiągnięte rezultaty są indywidualną cechą każdego uczestnika
Etap 1
Trwa ok. 2 miesiące. W tym czasie rozpoczynamy naukę na liczydle i w zależności od grupy rozpoczynamy zajęcia od liczb jedno- lub dwucyfrowych (4 + 9 - 6 + 2 + 8 + 7- 7 + 6 - 3) . Kształcimy podstawy naszej metody. Trenujemy koncentrację, wyobrażenie, pamięć fotograficzną poprzez flash card oraz obliczenia w pamięci. Rozwijamy kompetencje analityczne.

Po tym etapie zaobserwujesz w swoim dziecku zupełnie nowe umiejętności.
Etap 2
Trwa ok. 4 miesięcy. Dodajemy i odejmujemy różne kombinacje liczb dwucyfrowych (14 + 29 - 16 + 12 + 18 + 37- 47 + 26). Ćwiczymy zręczność palców, których wypracowane ruchy używamy do wykonywania obliczeń wyobrażonych na późniejszym etapie. Rozwijamy umiejętności analityczne z wykorzystaniem kostki rubika oraz innych autorskich ćwiczeń wspomagających.

Po tym etapie Twoje dziecko będzie wykonywało zadziwiające zadania w pamięci.

Etap 3
Trwa ok. 6 miesięcy. Dodajemy i odejmujemy różne kombinacje liczb trzycyfrowych (141 + 298 - 216 + 112 + 218 + 337- 247). Ułożenie zadań z użyciem kostki rubika nie stanowi już problemu. Przechodzimy już na wyższy poziom rozwoju mózgu, zatem nasze ćwiczenia wyprzedzają te typowe dla danej grupy wiekowej.

Twoje dziecko zaczyna wykonywać obliczenia, których prawdopodobnie sam nie jesteś w stanie wykonać w pamięci.
Etap 4
Trwa ok. 8 miesięcy. Dodajemy, odejmujemy różne kombinacje liczb trzy- i czterocyfrowych (141 + 4298 - 5216 + 7112; 5218 ÷ 14; 337 x 87).
Jesteśmy już ekspertami w układaniu zadań z użyciem kostki rubika. Dzieci są w stanie skoncentrować uwagę na wielu czynnościach jednocześnie. Dostrzegają detale w otaczającym świecie na znacznie wyższym poziomie. Doskonały etap na połączenie umiejętności z nauką nowych języków obcych.

Twoje dziecko zdecydowanie wyróżnia się bystrością spośród swojej grupy wiekowej.

Etap 5
Trwa ok. 10 miesięcy. Etap mistrzowski. W dużej mierze skupiamy się na indywidualnych treningach. Etap mnożenia i dzielenia. Rozwijamy koncentrację uwagi. Dziecko nabyło umiejętności które spowodowały, że przyswajanie wiedzy jest szybkie i proste. Dzięki ponadprzeciętnie rozwiniętej sieci neuronowej, mózg naszego dziecka jest w stanie przetwarzać znacznie więcej informacji wykorzystując pełny potencjał obu półkul.
Etap rozwoju przebiega dynamicznie.

Twoje dziecko nabyło supermoce!
Olimpiady i konkursy
Coroczne olimpiady krajowe i międzynarodowe to okazje, gdzie uczniowie AMAKids mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Udział w olimpiadach motywuje dzieci do osiągania lepszych wyników i samodzielnego działania.

Udział w miedzynarodowych konkursach pozytwynie wpływa na ich samoocenę oraz pewność siebie.

Udział w konkursach i olimpiadach na każdym etapie nauki.

W 2020, 2021 oraz 2022 AMAKids zorganizowało również olimpiadę online.

Nasi mistrzowie
Martynka i Mikołaj, uczniowie AMAKids,
byli uczestnikami talent show THE BRAIN emitowanego na antenie telewizji Polsat. Zobacz ich umiejętności i wysłuchaj jurorów w tym
opinii eksperta, dr hab. Mateusz Gola
doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz profesor w Institute for Neural Computation na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego
"Większość z nas potrzebuje powtarzać liczby, aby móc wykonywać na nich operacje. Musimy do tego używać języka (słów). Martynka nabyła tą niezwykłą zdolność, że nie musi używać języka (obszaru) zlokalizowanego w lewej półkuli, tylko zaczyna od razu angażować inne obszary mózgu do tego, aby te liczby w wyobrażony sposób przetwarzać. Dlatego może liczyć szybko i jednocześnie mówić (…). Imponujące jest to, że robi to w tak młodym wieku. Dla mnie geniusz ."
dr hab. Mateusz Gola
(cytat, dr hab. Mariusz Gola, juror The Brain, Polsat 2018)
Co ona robi ? Nasz uczeń, Martynka, laureat konkursu talentów, program "THE BRAIN - Genialny umysł", Polsat
On jest fantastyczny ! Nasz uczeń, Mikołaj, laureat konkurs talentów, program "THE BRAIN - Genialny umysł", Polsat
Oferta
Zamów darmową lekcję pokazową!
Wybierz dogodny termin lekcji pokazowej stacjonarnie w najbliższej lokalizacji lub online rozważasz wybór zajęć w takiej formule.
Made on
Tilda