AMAKids Polska | Arytmetyka Mentalna™

3 praktyczne wskazówki aby dziecko zaczęło się chętniej uczyć

Dzisiejsza sytuacja w edukacji jest bardzo męcząca dla dzieci. W szkole Trudno im się skoncentrować, zapamiętać dużą ilość informacji i szybko odrabiać lekcje. A co najważniejsze - dzieci nie są zaangażowane, a ich poczucie własnej wartości spada! Co jeśli dziecko nie chce się uczyć?


CZYM TO JEST SPOWODOWANE?

Dziecko nie chce się uczyć z kilku powodów. Wskazujemy główne:
Odpowiedzialność za naukę spoczywa na barkach mamy i taty. Oznacza to, że rodzice za bardzo dbają o dziecko, stale je monitorują. Mama zbiera dla niego plecak, przygotowuje ubrania do szkoły i odzieży sportowej, tata odrabia z nim pracę domową, stale wspina się w swoim pamiętniku i zeszytach. Nic dziwnego, że dziecko ma poczucie, że to nie on się uczy, ale dorośli. Rodzice w tym przypadku hamują jego niezależność, uniemożliwiają mu wejście w dorosłość.
Negatywna atmosfera w rodzinie. Jeśli rodzice nieustannie walczą lub dziecko ma konflikty ze swoim bratem i siostrą, zainteresowanie nauką zniknie. Dla osoby przede wszystkim jest rodzina, twoje dziecko nie jest wyjątkiem. Jego głowa będzie wypełniona skandalami i kłótniami, a przy wykonaniu pracy domowej nie będzie ani siły, ani pożądania. Dlatego konieczne jest stworzenie przyjaznego środowiska w rodzinie. 

Niska samoocena. Wynika to z faktu, że rodzice stawiają dziecku wysokie wymagania, których nie może spełnić. Najczęściej jest to spowodowane tym, że dorośli mają zły nawyk projekcji swoich niespełnionych pragnień i marzeń na dzieci, nie myśląc o interesach dziecka. Na przykład matka zapisała syna do szkoły z matematycznym kierunkiem. A syn zawsze chciał uczyć się języków obcych. Nic dziwnego, że nie zadowoli swojej matki dobrymi ocenami z algebry i geometrii. Zamiast tego poczuje się winny i pomyśli o tym, jak bezwartościowy jest.
Nadpobudliwość Ze względu na specyfikę układu nerwowego, takie dziecko jest zawsze bardzo aktywne i energiczne, co uniemożliwia pomyślne wchłonięcie nowego materiału. W szkole nie mogą siedzieć spokojnie. Nieustannie próbuję rozmawiać ze wszystkimi, wirując z boku na bok, rozkojarzony.

JAK ROZBUDOWAĆ MIŁOŚĆ DO NAUKI?

Jeśli dziecko nie chce chodzić do szkoły, musisz go zmotywować. Stworzyliśmy kilka wskazówek które mogą ci pomóc.
Nie należy zmuszać dziecka do siedzenia przy stole i wyrabiania pracy domowej. To da tylko odwrotny efekt. Lepiej spokojnie i pewnie z nim porozmawiaj.
Chwal dziecko. Nawet za wykonanie najmniejszych drobiazgów, ponieważ te małe rzeczy dla dziecka mogą być wielkim osiągnięciem. Dziecko usiadło przy stole i dostało pracę domową - świetnie! Przyniósł cztery w matematyce - smarty!
Wyjaśnij mu, że uczenie się nie może być nudne i nudne, ale ekscytujące i interesujące. Usiądźcie razem przy komputerze i obejrzyjcie filmy edukacyjne o życiu morskim. Albo otwórz encyklopedię i dowiedz się, jak żyli prymitywni ludzie.
Modyfikuj zadania, jeśli dziecko myśli, że nie poradzi sobie z nimi. Być może dziecko nie bierze lekcji, bo boi się że praca jest ogromna. W tym przypadku podziel duże zadania na mniejsze i po każdym małym kawałku powiedz mu: „Jakim jesteś wspaniałym człowiekiem! Wypełniłeś kolejny przedmiot.

WYDAJNOŚĆ U MŁODSZYCH DZIECI

Jeśli dziecko w klasach 1-4 nie uczy się dobrze, następujące wskazówki mogą ci pomóc:
Wysyłając dziecko w wieku 6 lat do szkoły, przytul go i powiedz, że obowiązkowo go zabierzesz;
W plecaku dla 7-letniego dziecka umieść swoje wspólne zdjęcie lub talizman, co pomoże Twojemu dziecku nabrać pewności siebie;
Pozwól swojemu 8-latkowi zabrać ze sobą swoją ulubioną zabawkę. Tak więc będzie miał kawałek domu obok siebie i będzie czuł się bardziej komfortowo;
Graj ze swoim dzieckiem w wieku 9 lat w szkołę. Pozwól mu pokazać, jak zbiera plecak, wyjaśnij, jakie przedmioty są potrzebne i dlaczego.
Jeśli dzieci w 5 klasie mają problemy z nauką, możemy zaoferować:
Porozmawiaj ze swoim 11-letnim dzieckiem, dowiedz się, co robi w szkole, na czym mu zależy, co go martwi. Zapytaj, jak możesz pomóc.
Idź do szkoły i porozmawiaj z nauczycielem i / lub wychowawcą dziecka w wieku 12 lat. Nauczyciele mogą wyjaśnić, z czym dziecko ma trudności. Doradzą, jak wspólnie radzić sobie z trudnościami.
13-letnie dziecko musi być chwalone i wspierane, ponieważ ma wiek przejściowy. W tym okresie dzieci często mają niską samoocenę.
Dzieci w wieku 14 lat są w okresie dojrzewania. Dlatego musisz monitorować relacje rodzinne, ponieważ czasami kłótnie z rodzicami powodują złe oceny.


POŚPIECH STARSZYCH DZIECI

Jeśli nastolatek w liceum nie uczy się dobrze, poniższe wskazówki mogą Ci pomóc:
W wieku 17 lat osoba zakłada, kim chce zostać, gdzie chce iść na studia. Dlatego nie karć go za dwójkę w fizyce, jeśli chce się uczyć języków obcych w przyszłości. Poszukaj dla niego zajęć dodatkowych, aby pomogli mu iść na uniwersytet.
W tym wieku nastolatek jest najbardziej odległy od rodziców i jest to normalne. Ma własne interesy, nowych przyjaciół, hobby, tajemnice. Ale to nie znaczy, że twoja komunikacja powinna się zatrzymać. Ucz się od dziecka, co nowego w jego życiu, co robi, o czym myśli.

JAK POMÓC DZIECIOM UCZYĆ SIĘ Z POMOCĄ ARYTMETYKI MENTALNEJ?

Dlaczego dziecko nie chce się uczyć? Jak przywrócić dziecku pewność siebie w swoich umiejętnościach? Jak nauczyć się szybko zapamiętywać dużą ilość informacji łatwo? Jest sposób, który pomaga. TO się nazywa po arytmetyka mentalna.
W Polsce kierunek ten pojawił się stosunkowo niedawno, a w Japonii arytmetyka mentalna była od dawna uwzględniana w szkolnym programie nauczania. Dalekowzroczni Japończycy wyraźnie wiedzą coś o młodszym pokoleniu.
Arytmetyka mentalna opiera się na technice liczenia ustnego. Zaangażowane regularnie dziecko zaczyna szybko obliczać z początku jednocyfrowe, a następnie dwucyfrowe, a następnie trzycyfrowe liczby. Jednocześnie z rozwojem prawej półkuli mózgu lewa półkula zaczyna się aktywnie rozwijać. Dziecko zaczyna się dobrze uczyć nie tylko w naukach ścisłych, ale także w innych przedmiotach.
Wyobraź sobie, że twój syn lub córka zaczynają liczyć szybko i poprawnie, wykonują pracę domową szybciej i łatwiej, są skoncentrowani, łatwo zapamiętuj informacje i mogą wykonywać więcej niż jedno zadanie jednocześnie. Wyobraziłeś? Marzenie każdego rodzica.
Wszystko, co musisz zrobić, to przyjść do Akademii Rozwoju Intelektualnego AMAKids na bezpłatną lekcję próbną, zobaczyć, jak oczy twojego dziecka, które pomyślnie wykonały wszystkie zadania, zaczną się palić, regularnie ćwiczyć i zobaczyć po jakimś czasie wynik, o którym pisaliśmy. Po jakim czasie? Wszystko jest bardzo indywidualne, ponieważ wszystkie dzieci są różne: ktoś zacznie pozytywne zmiany w szkole w ciągu miesiąca (a najważniejsze jest, aby nie przerywać, ponieważ konsekwencja jest ważna),
a ktoś za sześć miesięcy. Ale co zobaczysz, jak pewni i szczęśliwi będą twoje dzieci - możemy to zagwarantować!
Metody
Made on
Tilda