AMAKids Polska | Arytmetyka Mentalna™

4 błędy rodziców podczas przygotowania dziecka do szkoły


Główne błędy rodziców podczas przygotowywania dzieci do szkoły.

Dlaczego próbując pomóc dziecku w przygotowaniu się do szkoły, niechcący możemy go skrzywdzić?

Jakich słów i wyrażeń nie należy używać ćwicząc z dziećmi?

Jak zmotywować dziecko do nauki w przyszłości?


MIT nr 1. "Musisz się dobrze uczyć, to jest klucz do sukcesu."

Oprócz wiedzy z programu szkolnego, istnieje wiele czynników, które wpłyną na przyszłość twojego dziecka. To umiejętności społeczne, zaangażowanie i umiejętność ustalania priorytetów.MIT nr 2. „Musisz umieć dobrze wszystkie przedmioty. " Trzeba dążyć do sukcesu, ale ważniejsze jest skupienie się na pewnym obszarze wiedzy, którym dziecko szczególnie wykazuje zainteresowanie. Chemia bardziej przyda się przyszłemu lekarzowi, a czytanie literatury przyda się pisarzowi.
MIT nr 3. „Oceny są wyznacznikiem wiedzy”. W rzeczywistości nie zawsze tak jest. Najczęściej oceny są efektem starań dziecka. Na przykład może być dobry z matematyki, ale odrabia prac domowych. Albo mieć „celujący" z geografii tylko dlatego, że zetknął się z danym materiałem wcześniej.
MIT nr 4. „Skończyło się! W szkole będzie ciężko. Przygotuj się! ".

Nie strasz swojego dziecka nadchodzącymi etapem szkolnym - szkoła i tak przyniesie sporo stresogennych sytuacji. Twoim głównym zadaniem jest prawidłowe przygotowanie dziecka do rozpoczęcia nowego etapu życia. Aby to zrobić, trzeba go zachęcić, powiedzieć, że wszyscy przez to przechodzą. W młodym wieku dzieci często czują się lepiej myśląc, że trudności dotkną nie tylko ich samych, ale także ich przyjaciół i rówieśników.
Konsekwencje złej motywacji

TIP nr 1. "Dlaczego musisz się dobrze uczyć? Jeśli dziecko nie dostanie odpowiedzi na pytanie, to nie ma motywacji do nauki. Odrabia lekcje i pracuje w klasie tylko dlatego, że rodzice go o to proszą. W rezultacie uczeń nie dąży do zdobycia umiejętności, ale do wysokich wyników, co wpływa na jakość kształcenia.
TIP nr 2. Motywowanie uczniów do poprawnej nauki!

Zidentyfikuj przedmioty, z którymi dziecko łatwo sobie radzi, a także te, z którymi idzie nieco gorzej. Wytłumacz dziecku, dlaczego nie należy zapominać o przedmiotach złożonych. Pokaż mu, jako przykład, praktyczne zastosowanie dyscypliny, której nie lubi.

Przygotowanie dziecka do pierwszej klasy zostaw profesjonalistom!Rozwój dziecka
Made on
Tilda