AMAKids Polska | Arytmetyka Mentalna™

Czy Twoje dziecko z ADHD posiada supermoce?

Posiadanie ADHD może być trochę jak posiadanie supermocy - takiej, który pobudza niesamowite poziomy kreatywności i energii.


ADHD może również utrudniać skupienie i koncentrację czy nawet rozpraszać dziecko. Dobra wiadomość? Umiejętność koncentracji uwagi może być wzmocniona poprzez odpowiedni rodzaj narzędzi i praktyk.

W AMAkids, wiemy, że skupienie i koncentracja to umiejętności, które mogą być trenowane. Trening mózgu można również ukierunkować na inne umiejętności poznawcze takie jak pamięć i zdolności przetwarzania. Poprzez trenowanie tych umiejętności, staramy się pomóc uczniom z ADHD w pełni wykorzystać ich unikalne talenty!

Render grafiki stworzonej za pomocą aplikacji sztucznej inteligencji, MIDJOURNEY https://www.midjourney.org
Tak mózg kreatywnego dziecka z ADHD widzi silnik sztucznej inteligencji.


Dla uczniów z ADHD, plan treningu może skupić się na szerokich umiejętności treningu uwagi.

Arytmetyka mentalna skupia się na specyficznych umiejętnościach trenowania uwagi, takich jak utrzymanie koncentracji przez długi czas lub umiejętności unikania rozproszenia w trakcie wykonywania zadania. Pracujemy nad wzmocnieniem umiejętności, takich jak pamięć krótkoterminowa, pamięć długoterminowa i szybkość przetwarzania danych, które to mogą być ograniczane przez ADHD.

Podczas gdy wszystkie te umiejętności są wspólnymi celami dla wszystkich naszych uczniów tak dla tych z diagnozą ADHD przyglądamy się w sposób indywidualny i zgodny z ich realnymi potrzebami. Wszystko to zależy od wyników oceny umiejętności mózgowych każdego dziecka!

Jak trening mózgu i arytmetyka mentalna działa w przypadku ADD i ADHD?

Nasz program treningu arytmetyki mentalnej wykorzystuje ukierunkowane ćwiczenia umysłowe w celu poprawy umiejętności poznawczych. Ćwiczenia są zaprojektowane tak, aby celować w konkretną umiejętność lub zestaw umiejętności - tak samo jak trening personalny celuje w konkretne grupy mięśni. Nasze programy wykorzystują szeroki zakres działań zaprojektowanych specjalnie dla umiejętności uwagi, jak również innych umiejętności współwystępujących przy ADHD.

Z czasem, gdy ćwiczenia stają się coraz bardziej wymagające, umiejętności poznawcze stają się coraz silniejsze.

Podczas treningu mózgu stosujemy natychmiastową informację zwrotną i zachętę, utrzymując zaangażowanie ucznia. Może to być szczególnie pomocne dla dzieci i młodzieży z ADHD, które mogą łatwo frustrować się lub rozpraszać.

Render grafiki stworzonej za pomocą aplikacji sztucznej inteligencji, MIDJOURNEY
https://www.midjourney.org
Tak mózg kreatywnego dziecka z ADHD widzi silnik sztucznej inteligencji.

Trening mózgu czy korepetycje?

Znalezienie pomocy ADHD dla dzieci i młodzieży może być trudne. Wielu rodziców zaczyna od wynajęcia korepetytora. Ale nawet z korepetycjami, oceny często pozostają takie same. Trening mózgu poprzez ćwiczenia arytmetyki mentalnej oferuje inne podejście do ADHD niż korepetycje,.

Korepetycje są przeznaczone do dostarczania informacji i ich powtarzania w celu zapamiętania. Może to być pomocne, jeśli uczniowie mają zaległości, ponieważ opuścili zajęcia lub mają mniej zaangażowanego nauczyciela. Aby jednak korepetycje przyniosły oczekiwane rezultaty, uczniowie muszą posiadać duże zdolności poznawcze, aby móc przetwarzać treści zawarte podczas korepetycji. Jeśli uczniowie z ADHD nie rozwinęli tych podstawowych umiejętności, będą mieli problemy z nauką lub z korepetytorem.

Trening mózgu za pomocą arytmetyki mentalnej ma na celu poprawę tych podstawowych umiejętności uczenia się dla uczniów z ADHD, szczególnie w wieku 6-10 lat.


Zamiast powtarzać informacje, które uczniowie słyszeli w klasie, budujemy umiejętności, które są potrzebne do przetwarzania i zatrzymywania treści w trakcie lekcji. Po treningu mózgu, uczniowie z ADHD mogą uczyć się szybciej i łatwiej - niezależnie od tego, kto uczy materiału!

Rozwój dziecka
Made on
Tilda