Gniew, bezsilność, stres, napięte mięśnie… I nagle… Wpadasz w furię, tracisz kontrolę, a Twój krzyk tylko pogarsza i tak trudną sytuację. Jak to zmienić? Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? Czy krzyk to domena “złych rodziców”? Po co nam gniew? Dlaczego nasz rozwój emocjonalny jest tak ważny dla naszych dzieci? Posłuchaj!
W tym odcinku:
- dlaczego książka “Spokojni rodzice, szczęśliwe dzieci” jest jedną z najlepszych, jakie przeczytałam w temacie rodzicielstwa
- jak to możliwe, że nie musisz być idealnym rodzicem, a wręcz nie powinieneś
- dlaczego bycie “idealnym” może być szkodliwe dla Ciebie i dziecka
- co robić w momentach nieidealnych - w złości i bezsilności
- czym jest tzw. “power struggle”
- dlaczego pojawia się w nas potrzeba pokazania dziecku “kto tu rządzi”/demonstracji siły
- jak gniew wpływa na nasze ciało i mózg
- po co gniew się objawia/o czym informuje nas grzew
- konstruktywne zarządzanie trudnymi emocjami - chwila oddechu zamiast natychmiastowej reakcji
- dlaczego tak ważne jest okazywanie trudnych emocji
- jak bezpiecznie okazywać trudne emocje
- jak pomóc sobie odpowiednio zarządzać emocjami w środku kryzysu
- o przełamywaniu wadliwych schematów zarządzania emocjami w rodzinie
- dlaczego Twój rozwój emocjonalny jest tak ważny dla Ciebie i Twojego dziecka
Słuchaj na bieżąco podcastu “Jak nauczyć dziecko Show” - cyklicznej audycji, w której ekspert w najprostszy możliwy sposób inspiruje do tego jak uczyć dzieci niezbędnych umiejętności i kompetencji.
Dostępny na Twoich ulubionych platformach!
YouTube
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Producentem podcastu jest AMA Kids - sprawdzone zajęcia rozwojowe dla Twojego dziecka.
Podcast prowadzi dla Ciebie Angelika M. Talaga, neuroedukator z Godmother.pl

Neuropedagog, trener rodziców i popularyzator nauki. Prywatnie mieszkająca w Warszawie mama dwójki dzieci. Na co dzień przekształca swoją wiedzę i doświadczenie w narzędzia, metody i strategie dla rodziców pomocne w wychowaniu kreatywnych, przedsiębiorczych i myślących dzieci za pomocą bloga i podcastu na www.godmother.pl. Główne obszary ekspertyzy to: neuroedukacja z neurodydaktyką, przedsiębiorczość dzieci (w tym edukacja finansowa i rozwój osobisty) oraz alternatywne metody uczenia.
Współpracuje jako popularyzator nauki dla Centre of Educational Neuroscience w Londynie. Akademicko związania z Institute of Education, University of London na kierunku MSc Educational Neuroscience. Ukończyła studia podyplomowe – kierunek Neurodydaktyka. Jest również absolwentką kierunku International Business z wykładowym angielskim. Certyfikowany moderator Modelu Fryburskiego (neurodydaktycznego szkolenia nauczycieli), certyfikowany pedagog Montessori oraz certyfikowany Tutor pierwszego stopnia. Wykładowca na Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym Neurodydaktyki w Katowicach oraz Ogólnopolskiej Konferencji Neurodydaktycznej w Warszawie.