AMAKids Podcast

#28 Kompetencje przyszłości, kto ma ich uczyć i czego konkretnie?

W ogromnej ilości szkoleń, kursów i zajęć dodatkowych można się zgubić. Które kompetencje będą miały kluczowe znaczenie za kilka dekad? Co jest ważniejsze – umiejętności miękkie czy twarde? Dowiedz się, czego warto uczyć dzieci, by mogły sprostać nieprzewidzianym wyzwaniom przyszłości. Niektóre kompetencje mogą Cię zaskoczyć!

W tym odcinku:

  • czym są kompetencje w kontekście wychowania,
  • jak odsiać możliwości nauki, tak aby dziecko było przygotowane na nieznane,
  • szybko zmieniające się środowisko i trudna do przewidzenia przyszłość,
  • co liczy się naprawdę jeśli chodzi o umiejętności?
  • umiejętności miękkie i ich ogromna moc!
  • dlaczego tak ważne są umiejętności interpersonalne?
  • co to znaczy umiejętności kognitywne?

Słuchaj na bieżąco podcastu “Jak nauczyć dziecko Show” - cyklicznej audycji, w której ekspert w najprostszy możliwy sposób inspiruje do tego jak uczyć dzieci niezbędnych umiejętności i kompetencji.

Dostępny na Twoich ulubionych platformach!

YouTube

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Producentem podcastu jest AMAkids - sprawdzone zajęcia rozwojowe dla Twojego dziecka.

Podcast prowadzi dla Ciebie Angelika M. Talaga, neuroedukator z Godmother.pl

Neuropedagog, trener rodziców i popularyzator nauki. Prywatnie mieszkająca w Warszawie mama dwójki dzieci. Na co dzień przekształca swoją wiedzę i doświadczenie w narzędzia, metody i strategie dla rodziców pomocne w wychowaniu kreatywnych, przedsiębiorczych i myślących dzieci za pomocą bloga i podcastu na www.godmother.pl. Główne obszary ekspertyzy to: neuroedukacja z neurodydaktyką, przedsiębiorczość dzieci (w tym edukacja finansowa i rozwój osobisty) oraz alternatywne metody uczenia. Współpracuje jako popularyzator nauki dla Centre of Educational Neuroscience w Londynie Akademicko związania z Institute of Education, University of London na kierunku MSc Educational Neuroscience. Ukończyła studia podyplomowe – kierunek Neurodydaktyka. Jest również absolwentką kierunku International Business z wykładowym angielskim. Certyfikowany moderator Modelu Fryburskiego (neurodydaktycznego szkolenia nauczycieli), certyfikowany pedagog Montessori oraz certyfikowany Tutor pierwszego stopnia. Wykładowca na Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym Neurodydaktyki w Katowicach oraz Ogólnopolskiej Konferencji Neurodydaktycznej w Warszawie.
Made on
Tilda