AMAKids Podcast

#32 Czy dzieci będą oszukiwać dzięki AI?

Czy AI to droga na skróty w edukacji? 🤔 W najnowszym odcinku podcastu dla AMA kids rozmawiamy o tym, jak uczyć dzieci etycznego korzystania z narzędzi AI, takich jak ChatGPT. Oszustwa nie są niczym nowym, ale teraz nauczyciele muszą znaleźć sposoby na zminimalizowanie ich ryzyka. Posłuchaj, jakie mamy pomysły! 🎧📚

W tym odcinku:

  • AI a pokusa oszustw i skracania sobie drogi w nauce przez uczniów.
  • Edukowanie uczniów na temat etyki i konsekwencji oszustw. Jakie krótkotrwałe korzyści, ale i ograniczenia w rozwoju przyniesie korzystanie z gotowych rozwiązań AI? Co z satysfakcją z autentycznych osiągnięć?
  • Czy problem oszustw w edukacji jest taki nowy? Kiedyś ściąganie z napisów na dłoni, później kopiowanie wypracowań z internetu, a teraz ChatGPT piszący wypracowanie za ucznia.
  • Techniki weryfikacji autorstwa prac przez nauczycieli i zmiana form sprawdzianów.
  • Dlaczego pytania otwarte, wymagające krytycznego myślenia i refleksji są trudniejsze do spreparowania przez AI?
  • Obawy przed niekontrolowanym wykorzystaniem AI do oszustw - uzasadnione, ale możliwe do zminimalizowania przez świadome działania nauczycieli!
  • W interesie edukatorów: ich własna, nieustająca edukacja, aby facylitować korzystanie z AI i pomagać uczniom, a nie przeszkadzać.

Słuchaj na bieżąco podcastu “Jak nauczyć dziecko Show” - cyklicznej audycji, w której ekspert w najprostszy możliwy sposób inspiruje do tego jak uczyć dzieci niezbędnych umiejętności i kompetencji.

Dostępny na Twoich ulubionych platformach!

YouTube

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Producentem podcastu jest AMAkids - sprawdzone zajęcia rozwojowe dla Twojego dziecka.

Podcast prowadzi dla Ciebie Angelika M. Talaga, neuroedukator z Godmother.pl
Made on
Tilda