Rozwój bez granic
+48 733 038 068
info@amakids.pl

FAQ

Jaki jest cel kursu? Czytaj odpowiedź
Celem tej techniki jest trening mózgu w celu uzyskania maksymalnej szybkości percepcji i przetwarzania informacji o dowolnej objętości.
Czym jest Arytmetyka mentalna? Czytaj odpowiedź
Wyjątkowość tej metody polega na harmonijnym rozwoju obu półkul mózgu. Zwykłe szkolenia dla dzieci doskonalą przede wszystkim lewą półkulę, która u 95% ludzi jest bardziej rozwinięta niż prawa. Dzięki rozwijaniu obu półkul dziecko staje się pewne siebie, skupione, zwraca uwagę na szczegóły, łatwiej przyswaja języki obce i skuteczniej realizuje się w nauce i pracy.
Dla czego mojemu dziecku potrzebna jest arytmetyka mentalna? Czytaj odpowiedź
Arytmetyka mentalna tworzy solidną podstawę do samorealizacji. Dzięki temu kursowi wyniki w nauce ulegają poprawie i ujawnia się szeroka gama zdolności twórczych i intelektualnych. Dziecko uczy się wykazywać inicjatywę i przywództwo, wyznaczać cele i je osiągać.
Czym jest Abakus(Soroban)? Czytaj odpowiedź
Jest to liczydło, które ma ponad 5000 lat. Nowoczesne liczydło to rama z pionowo ustawionymi szczebelkami. Zazwyczaj jest ich 13. Na każdym szczebelku znajduje się 5 kości, górna jest oddzielona od dolnej poprzez pasek. Cztery niższe koraliki nazywane są „ziemią”, każda reprezentuje jednostkę. Górny koralik nazywa się „niebieński” i odpowiada pięciu „ziemskim”.
Dlaczego tak istotny jest rozwój dwóch półkul mózgu jednocześnie? Czytaj odpowiedź
Prawa półkula mózgu odpowiada za wyobraźnię i fantazję. Lewa natomiast za logikę, mowę, zdolności matematyczne. Dziecko, u którego lewa i prawa półkula rozwijają się harmonijnie, będzie w stanie rozwiązywać zadania kreatywnie i analitycznie.
Na czym polega jednoczesny rozwój dwóch półkul mózgu u dziecka? Czytaj odpowiedź
Wykorzystanie drobnych umiejętności motorycznych obu rąk powoduje rewitalizację mózgu jako całości, a nie tylko jednej z półkul. Wizualizacja symboli i obrazów liczb przełącza pracę mózgu z lewej półkuli na prawą, zapewniając synchronizację pracy. Technika ta obejmuje działania dotykowe, motoryczne, a także obliczeniowe.
Dla czego jest potrzebny kurs Liberika, oprócz szybkiego czytania? Czytaj odpowiedź
Dziecko rozwija myślenie figuratywne, logikę, pamięć, uwagę i umiejętności motoryczne - specjalne ćwiczenia „Neuroakrobatyka” zostały opracowane dla tego kursu.
Do czego potrzebne jest dziecku szybkie czytanie? Czytaj odpowiedź
We współczesnym przepływie informacji bardzo ważna jest szybkość odczytu i absorpcja materiału.
W wyniku czego dziecko zaczyna szybko czytać? Czytaj odpowiedź
W kursie Liberika znajduje się zestaw ćwiczeń składających się ze specjalnych technik czytania. Z ich pomocą dziecko stopniowo przechodzi z klasycznego odczytu poziomowego - słowo po słowie, do czytania od góry do dołu.
Jak dziecko czytając 1000 słów na minutę może zrozumieć, co czyta? Czytaj odpowiedź
Dzięki technikom czytania dziecko będzie w stanie całkowicie zrozumieć odczytany tekst i nauczyć się dostosowywać szybkość czytania do tekstu oraz jego złożoności.
Jak szybko moje dziecko będzie czytać po kursie? Czytaj odpowiedź
Szybkość czytania każdego dziecka jest indywidualna. W zależności od wskaźników początkowych, nasi uczniowie osiągają wyniki po podstawowym kursie w Liberii 300, 1000, 3000 lub więcej słów na minutę.
Jak trwała jest umiejętność szybkiego czytania? Czytaj odpowiedź
Na całe życie, jeśli umiejętność szybkiego czytania będzie stale używana. Aby skonsolidować tę umiejętność, masz cały czas dostęp do platformy, która pozwala się doskonalić.
Do czego przyda się ten kurs mojemu dziecku? Czytaj odpowiedź
Każdego dnia dziecko ma do czynienia z dużym przepływem szerokiej gamy wiedzy o otaczającym go świecie. To pomoże mu usystematyzować i zapamiętać każdy materiał, a także sprawi, że nauka będzie łatwa i interesująca.
Czym jest Memorika? Czytaj odpowiedź
Memorika to program mający na celu rozwój myślenia figuratywnego, systematyzowanie informacji i zarządzanie wszystkimi procesami pamięci. Słowo „Memorika” pochodzi od angielskiego słowa „Memory” - pamięć.
Kiedy można spodziewać się pierwszych wyników? Czytaj odpowiedź
Trwa to około miesiąca. Podczas każdej lekcji dziecko uczy się nowej metody zapamiętywania, a przez cały czas te umiejętności są utrwalane.
Moje dziecko ma dobrą pamięć. Do czego przyda mu się ten kurs? Czytaj odpowiedź
Nigdy nie jest za późno na poprawę. Ludzie o doskonałej pamięci zdobywają dobry zawód i skutecznie się doskonalą. Ważne jest nie tylko, aby móc zapamiętać, ale także pracować z zapamiętanym materiałem. Dziecko nauczy się zapamiętywać informacje w niestandardowy sposób, który rozwinie jego pamięć na bardzo długo.
Jakie są warunki wstępne? Czytaj odpowiedź
Wymagania wstępne do kursu Memorika to umiejętność czytania, liczenia, pisania i chęci uczenia się.
Jak długo trwa kurs? Czytaj odpowiedź
Memorika składa się z dwóch kursów. Pierwszy kurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, drugi kurs dla dzieci w wieku od 11 do 16 lat. Każdy kurs ma 12 lekcji, czyli trwa 3 miesiące.
Abacus
Zajęcia próbne są za darmo
Dziś został zapisane 77

Nie znalazłeś odpowiedzi? Napisz do nas!