AMAKids Polska | Arytmetyka Mentalna™

Jak rozwinąć intuicje i umiejętności analityczne u dzieci ?

ROZWÓJ INTUICJI I ANALIZY U DZIECI.

CZYM JEST INTUICJA?


Intuicja to zdolność osoby do przewidywania przyszłości w oparciu o jego wyobraźnię oraz przeszłe doświadczenia. Intuicja jest bardzo ważna w życiu człowieka, ponieważ są chwile, w których, zz wyjątkiem szóstego zmysłu, nie można polegać na niczym więcej. Intuicja często nas ratuje, blokuje przed negatywnymi wydarzeniami i pomaga poprawić nasze życie.
Intuicja u dzieci jest jednym z głównych sposobów postrzegania świata. Każdy rodzic chce zobaczyć swoje dziecko, jeśli nie jako geniusza, to przynajmniej jako utalentowaną osobę z jaskrawą osobowością. Z tego powodu dziecko jest przeciągane wzdłuż wielu kręgów i sekcji, ale z jakiegoś powodu zapominają o intuicji. Lecz nawet filozofowie starożytności mówili, że nie należy odrzucać nieznanego. Platon wierzył, że intuicja jest „sposobem poznania prawdy we wszystkich podstawowych zasadach bycia: przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, życiem i śmiercią, przestrzenią i czasową”. Intuicyjne doświadczenie w opinii myśliciela opierało się na uznaniu przez nieśmiertelną duszę własnej wiedzy. Platon był wspierany przez Sokratesa, który uważał intuicję za mechanizm „holistycznej samowiedzy”. Powiedział, że intuicja jest wewnętrznym głosem, który ostrzega osobę o zdarzeniu.

Rozwój mózgu u ludzi przebiega następująco: w okresie niemowlęcym dziecko ma lepiej rozwiniętą prawą półkulę. Działa wydajnie przez okres do trzech lat. Ale to prawa strona mózgu odpowiada za komponent emocjonalny, kreatywność i oczywiście intuicję. Oznacza to, że w pierwszych latach życia dziecko ma zmysłową percepcję, dobrą intuicję, a nawet ma zadatki na super-moce!
Dlatego bardzo ważne jest, aby zacząć rozwijać intuicję od urodzenia.
JAK ROZWIJAĆ INTUICJĘ U DZIECI?

Przy braku wrodzonego „instynktu” dziecku ciężko będzie uczyć się nauk ścisłych, języków i dyscyplin technicznych.
Rozwój intuicji u dzieci zaczyna się od pierwszych dni życia. Prymitywne gry z wykorzystaniem zabawek, narzędzi dźwiękowych, przedmiotów gospodarstwa domowego podświadomie tworzą proste intuicyjne umiejętności.
Pedagogika, biorąc pod uwagę dominujący typ temperamentu dziecka, oferuje kilka modeli rozwoju intuicji u dzieci od 3 lat: wykorzystanie gier logicznych do pomysłowości i zapamiętywania, użycie specjalnych kart i klarowność, ćwiczenia do wizualizacji i opisu słownego, praktyczne zajęcia plastyczne oraz zadania mieszanego typu.

Rozwój intuicji u maluszka różni się od technik psychologiczno-pedagogicznych w przedszkolu lub w młodszym wieku szkolnym. To, co jest interesujące kiedy dziecko ma 2-3 lata jest nudne i nieskuteczne w wieku 4-5 lat i na odwrót - niewłaściwie wybrane i nieodpowiednio złożone ćwiczenia na rzecz rozwoju intuicji u dziecka spowoduje brak zrozumienia i dyskomfort psycho - emocjonalny, ponieważ są one przydatne dla dziecka od 7- 8 lat.
Dominującym rodzajh2 aktywności wśród przedszkolaków jest gra, dlatego tworzenie zdolności intuicyjnych obejmujących fizjologiczne i umysłowe umiejętności dziecka powinno opierać się na metodach tworzenia gier.

Jak ważne dla pełnego ukształtowania osobowości jest coś takiego jak intuicja? Jak rozwijać intuicję dziecka? U dzieci umiejętność „słyszenia siebie”, „widzenia z zamkniętymi oczami”, czy też przewidywania jest podstawą rozwoju istotnych umiejętności i zdolności, które są tak ważne przede wszystkim dla zdobycia wykształcenia i zaistnienia w społeczeństwie. Jeśli dziecko jest w stanie „odpowiedzieć” na swoją intuicję oznacza to, że w odpowiednim momencie może podjąć właściwą decyzję, wykonać wymaganą ilość zadań tak racjonalnie, jak to tylko możliwe, a także symulować rozwój sytuacji w logiczny sposób, sformułować punkt widzenia na wydarzenie, podać obiektywną uzasadnioną ocenę itp.

Wielu rodziców uważa, że intuicja jest wrodzoną zdolnością, a jeśli dziecko nie ma umiejętności intuicyjnych, nie jest konieczne, aby sztucznie je tworzyć. Taka opinia jest błędna: rozwój intuicji u dziecka jest koniecznym i ważnym procesem formacji psychofizycznej i nigdy nie jest za późno na jego rozpoczęcie.


ROZWINIĘTA INTUICJA JAKO ZAŁOŻENIE SUKCESU W SZKOLE

Rozwój intuicji u uczniów odgrywa ważną rolę w osiągnięciach naukowych. Logika jest podstawą intuicji. Ludzie zajmujący się matematyką albo lubiący szachy mają doskonałe, intuicyjne cechy, które z powodzeniem wykorzystywane są w życiu codziennym, w pracy lub do kreatywnej samorealizacji. Rozwój intuicji u dzieci w różnych grupach wiekowych jest skuteczny w procesie rozumienia arytmetyki mentalnej. Unikalna technologia dydaktyczna stosowana w centrum rozwoju АMАKids opiera się na starożytnej metodzie liczenia w głowie za pomocą liczydła soroban stymulującego zarówno lewą, jak i prawą półkulę (która jest odpowiedzialna za wyobraźnię i fantazję dziecka).

Na zajęciach w młodszych grupach wiekowych stosowane są ekscytujące ćwiczenia i gry obejmujące rozwój umiejętności motorycznych rąk, a także rozwój mówienia, umiejętności czytania i pisania, uwagi, myślenia figuratywnego, upodobania estetycznego itp.
Rozwój intuicji u dzieci w wieku szkolnym koncentruje się na uprzednio uzyskanym doświadczeniu intelektualnym. Ciekawe problemy matematyczne, ćwiczenia logiczne i łamigłówki pomogą Twojh2u dziecku skoncentrować się oraz aktywować zdolności intelektualne. Uczniowie z rozwiniętą intuicją łatwo rozumieją podstawowe dyscypliny szkolne, z zainteresowaniem uczą się języków obcych, a jednocześnie wykazują dojrzałą świadomość.
Specjaliści АMАKids wdrażają rozwój intuicji u dzieci za pomocą skutecznych metod pedagogicznych zorientowanych na indywidualne podejście. Tolerancyjne postrzeganie potrzeb dydaktycznych dziecka w wieku od 5 do 14 lat gwarantuje skuteczność szkolenia od pierwszych lekcji.

Ciekawe lekcje w АМАKids to profesjonalne podejście, ulepszona baza materialna, a także
wesoły zespół przyjaciół, które razh2 pomogą odkryć ukryte zadatki i talenty małego geniusza!
Rozwój dziecka
Made on
Tilda