AMAKids Polska | Arytmetyka Mentalna™

Dlaczego arytmetyka mentalna™ AMAkids jest przyjacielem, a nie wrogiem szkolnego programu nauczania?


Dlaczego arytmetyka mentalna™ AMAkids jest przyjacielem, a nie wrogiem szkolnego programu nauczania?
Pomimo ogólnoświatowej popularności arytmetyki mentalnej niektórzy wątpią w skuteczność tego programu. Dziś porozmawiamy o tym, dlaczego arytmetyka mentalna™ nie jest "szkodliwa", a sama metoda pomaga dzieciom poprawiać wydolność dziecka w szkole!Szybkie obliczenia w umyśle nie przeszkadzają w matematyce szkolnej.
Umiejętność realizowania obliczeń na dużych przykładach liczb nie przeszkadza, a niesamowicie pomaga uczniom w nauce matematyki. Ważne jest, aby wytłumaczyć dziecku , że jeśli myśli, że jest najszybsze w klasie, to nie zwalnia go to z nauki zasad, przykładów i rozwiązywania problemów. Przy kompetentnej pracy nauczycieli, arytmetyka mentalna staje się najlepszym asystentem i pomaga w niekonwencjonalny sposób podchodzić do zadań i logicznie je rozwiązywać. Przecież to zmienność rozwiązywania problemów jest jedną z zasad szkolnego systemu nauki matematyki.


Arytmetyka mentalna to przyjaciel, a nie wróg szkolnego programu nauczania.
Głównym zadaniem kursu Arytmetyka mentalna™ AMAkids jest harmonijny rozwój twórczego i logicznego myślenia. Dzięki takiemu podejściu dziecko uczy się w równym stopniu stosować zarówno racjonalne, jak i kreatywne rozwiązania. Takie myślenie pomaga dziecku uczyć się w szerokim zakresie dyscyplin, począwszy od matematyki i fizyki, gdzie ważnym elementem jest przestrzeganie i stosowanie zasad, aż po rysowanie i pisanie.Czy obliczenia mentalne pomagają w nauce? Naukowcy odpowiadają!
Istnieje wiele prac naukowych na temat skuteczności arytmetyki mentalnej, które wskazuję, że ta metoda przyczynia się do intelektualnego sukcesu dziecka. Autorska metodologia Arytmetyki mentalnej™ AMAkids została przeanalizowana przez czołowych naukowców z Japonii, Polski, USA i rosji. Badania pokazują, że uczniowie AMAKids mają znacznie większą szybkość myślenia, produktywność i zdolność utrzymania uwagi niż ich rówieśnicy. Chcesz wiedzieć więcej ? Sięgnij do naszego
raportu edukacyjnego dostępnego za darmo na naszej stronie internetowej.
Jak zapisać dziecko na arytmetykę umysłową?

Wybierz kurs arytmetyki mentalnej, który na pewno przyda się Twojemu dziecku. Zapisy są bardzo proste. Dla każdego mamy darmową lekcję pokazową. To tylko 1 krok!
Jesteśmy w ponad 40 miastach w Polsce oraz online w dowolnym miejscu na ziemi!
Zapisy na www.amakids.pl
Metody
Made on
Tilda