AMAKids Polska | Arytmetyka Mentalna™

Po co dzieciom umiejętności i wiedza finansowa i co wspólnego mają z tym obliczenia mentalne?

Po co dzieciom umiejętności i wiedza finansowa?


Dziecko zaczyna wkraczać w świat związków ekonomicznych dosłownie od wczesnego dzieciństwa. Gra Monopoly, wizyty w sklepie, banku zachęcają dzieci do myślenia o finansach swoich rodziców. Ale na pewno nie wystarczy to na pełną edukację finansową młodego pokolenia.Według ostatnich badań około 40% dzieci i młodzieży nie otrzymuje kieszonkowego od rodziców, dlatego nie wie, jak dysponować pieniędzmi według własnego uznania. Ponadto nie każdy rodzic uważa za konieczne szczegółowe wyjaśnienie dzieciom umiejętności zarządzania budżetem rodzinnym.

Tym samym imponująca część młodego pokolenia zaczyna zapoznawać się z tym obszarem dopiero w wieku produkcyjnym, a ci, którzy od dziecka otrzymywali pieniądze od rodziców, nie zawsze mają pomysł, jak sobie z tym zasobem poradzić. Słaba umiejętność "czytania" finansowego u dzieci może mieć globalne konsekwencje w przyszłości i bezpośrednio wpłynąć na ich samopoczucie w wieku dorosłym.Ważne, aby zacząć na czas tłumaczyć dzieciom potrzebę uważnego nastawienia do pieniędzy i pomóc określić racjonalność tych lub innych wydatków. Nie myśl, że doświadczenie i wiek same Cię wszystkiego nauczą. Gry komputerowe i edukacyjne bez odpowiedniej pomocy rodziców czy nauczycieli też nie są najlepszymi pomocnikami - dużo łatwiej się na nich zarabia niż w realnym świecie.

Nieodzownymi elementami umiejętności finansowych jest logiczne myślenie oraz umiejętność zwinnych obliczeń matematycznych. Edukuj swoje dziecko i postaw na profesjonalistów!

Zapisz go na kurs AMAkids!Podczas naszych kursów wspieramy umiejętności "czytania" finansowego, która pomaga dzieciom właściwie traktować pieniądze od najmłodszych lat, oszczędzać i mądrze je wydawać!

Zapisz go na kurs Arytmetyka Mentalna™ w jednej z 40 Akademii AMAkids w Polsce lub zajęcia online z dowolnego miejsca na ziemi!

Zapisy na

www.amakids.pl

Rozwój dziecka
Made on
Tilda