Rozwój bez granic
+48 733 038 068
info@amakids.pl
29.05.2019
Udostępnij: 1
 • Facebook
541

W jaki sposób przyczynić się do dziecka, by było udane w przyszłości?

Pozytywne cechy charakteru dziecka

„Wszyscy rodzice chcą, aby ich dziecko odniosło sukces” - nie można nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Ale w jaki sposób wychowywać udane dziecko wiedzą nie w każdej rodzinie.

Aby w przyszłości twoje dziecko łatwo mogło osiągnąć sukces, musisz stworzyć sprzyjającą atmosferę do wychowywania dziecka, myśleć o zdrowiu jego ciała i duszy oraz rozwijać aktywność poznawczą za pośrednictwem instytucji edukacyjnych.

W jaki sposób przyczynić się do dziecka, by było udane w przyszłości?

Co potrzebuję dziecko

Wychowywanie udanego dziecka zależy bezpośrednio od tego, w co inwestujesz. Pozostaje tylko zdecydować, czym jest sukces. Dla niektórych rodziców Oxford lub Harvard jest miarą sukcesu. Druga kategoria rodziców liczy że, możliwość prowadzenia interesów dla duszy gwarantuje przyszłość. Dla trzecich, wskaźnikiem przyzwoitego poziomu życia jest bezpieczeństwo społeczne i dobrobyt materialny. A czwarte mają tendencję do łączenia wszystkich powyższych.

W jaki sposób przyczynić się do dziecka, by było udane w przyszłości?

Nie wiemy, jak widzisz pomyślną przyszłość swojego dziecka. Wiemy jednak, co i jak należy inwestować w młodym wieku, aby Twoje dziecko mogło być dumne ze swojego losu, stać się wesołym, znaleźć ulubiony zawód.

Przygotuj długopisy i zeszyty, zapisuj, teraz ujawnimy Ci niesamowitą prawdę. Składa się z następujących rzeczy: zainwestuj swoją miłość w dziecko.

W jaki sposób przyczynić się do dziecka, by było udane w przyszłości?

 • Dzięki miłości rodzice myślą o fizycznym i psychicznym zdrowiu dziecka.
 • Dzięki miłości rodzice tworzą ciepłą i troskliwą atmosferę dla dziecka.
 • Dzięki miłości rodzice pokazują, ile ciekawych rzeczy na świecie wokół nich.
 • Dzięki miłości rodzice motywują do hobby i wspierają dziecko przy zdarzeniu porażki.

Wyniki badań przeprowadzonych przez japońskich naukowców mówią, że, aby dziecko osiągnęło sukces, potrzebne są tylko 2 czynniki: wsparcie i wspólna rozrywka. Na podstawie tych wyników sformułowaliśmy kodeks rodziców dla udanego dziecka.

Kodeks dla rodziców

 1. Kochaj go. Kiedy jest niegrzeczny, rzuca wszystko w połowie drogi, obwinia cię za swoje niepowodzenia, nadal kochaj swoje dziecko lub już nastolatkę i jak najwięcej.
 2. Wspieraj wszystkie jego wysiłki. Pozwól synowi lub córce być pewnym: mama i tata zawsze pomogą, rozumieją entuzjazm i tworzą warunki do eksperymentowania lub szkolenia.
 3. Bądź zainteresowany dzieckiem. Zadaj mu pytania wymagające szczegółowej odpowiedzi. Nie „czy bawiłeś się z dziećmi w przedszkolu?”, Ale „jakie ciekawe gry grałeś dzisiaj? Co ci się nie podobało? ”
 4. Wyjaśnij przyczynę i skutek. Jeśli coś zabraniasz, powiedź, dlaczego to robisz i jak można zmienić sytuację.
 5. Spędzaj z nim czas. Graj, uprawiaj sport, wspieraj go żarty, opowiadaj o swoim dzieciństwie.
 6. Ustaw osobisty przykład. Dla rodziców, których główną drogą życiową jest „sofa-mikrofalówka”, celowe dziecko może rosnąć nie z powodu wychowania, ale mimo to. Ale zdarza się to rzadko, nie oczekuj.
 7. Pomóż swojemu dziecku uświadomić sobie, swoje mocne i słabe strony oraz nauczyć się oceniać swoje działania.
 8. Zaspokajaj potrzeby dziecka. W zasadzie one są na liście podstawowych potrzeb każdej osoby, o której dobrze mówił psycholog Abraham Maslow. Kiedy dziecko żyje w szacunku, zrozumieniu, akceptacji, dąży do samorealizacji.

W jaki sposób przyczynić się do dziecka, by było udane w przyszłości?

Warunki wychowania dziecka

Na podstawie kodeksu możemy przewidzieć okoliczności dobrego wychowania dziecka.

Głównym czynnikiem postępu (a także zwycięstw) jest ciekawość. Każde dziecko jest zasadniczo interesującą osobą. Ta funkcja jest jednak pokazywana tylko w atmosferze nieograniczonej opieki i niezawodności. Kiedy dziecko wie, że mama i tata go kochają i zaryzykują wszystko dla jego dobrego samopoczucia, nie jest zdenerwowane, rozgląda się i idzie w kierunku, który go fascynuje. Tak więc celem matek i ojców nie jest zmuszanie ich światopoglądu, ich wektora, ale dowiadywanie się, czego chce ich syn lub córka, jakie talenty, szanse, hobby, możliwości mają. I na tej podstawie stwórz odpowiednie warunki do wychowywania dziecka, motywuj go, pomagaj, pomagaj, inspiruj.

Mamy i ojców można podzielić na dwa typy. Pierwsza grupa jest gotowa zainwestować w swoje dziecko, aby stworzyć atmosferę, w której jego wrodzony potencjał mógłby się otworzyć, nowe użyteczne umiejętności są łatwo tworzone. Często mówią następujące zwroty: „Moja Magda była zafascynowana teatrem od dzieciństwa. Teraz zabieramy ją do grupy hobbystycznej teatru dramatycznego, gdzie studiuje mowę sceniczną i umiejętności aktorskie. Być może w przyszłości będzie wybierała zawód teatralny. ”

W jaki sposób przyczynić się do dziecka, by było udane w przyszłości?

Mamy i ojcowie drugiego rodzaju są pewni, że inwestowanie w rozwój dzieci nie jest szczególnie konieczne. Tacy rodzice często mówią: „Moje dziecko dostaje od trójki do czwórki. Nic tu nie zrobisz, ja też tak się uczył w szkole. Nie lubi sportu, książek, nie ma hobby. Nie będę przecież zmuszać go.” Płyń z prądem, taka jest pozycja życiowa. Ale w tym przypadku marzenie o udanym życiu można zostawić.

Niektóre matki i ojcowie popełniają ten sam błąd, kiedy chcą udanej przyszłości dziecka. Nie rozwijają go, ale uczą czegoś. Postawili dzieciaka przy fortepianie, nauczyli go grać, nie zastanawiając się nawet, czy jest to interesujące dla dziecka, czy ma talent do muzyki. Może powinien zostać świetnym szachistą, ale jego rodzice nie widzieli jego daru w dzieciństwie, nie rozwinęli go, tylko zrobili to na swój sposób.

Rodzice dają dziecku ogromny zasób wiedzy, mając pewność, że to wszystko przynosi korzyści dziecku. Zamiast trenować koncentrację, wyobraźnię, pamięć, rodzice uczą dziecko alfabetu. A potem, z okrągłymi oczami, patrzą, jak niespokojny i niecierpliwy jest.

Rozwijaj mózg syna lub córki, inwestuj czas, cierpliwość, miłość, siłę. Dzięki tym cechom stworzysz atmosferę udanego rodzicielstwa w rodzinie. W ten sposób stworzysz podstawę bezpiecznego życia dziecka, odkryjesz jego potencjał i przyczynisz się do realizacji jego talentu. Inwestycja w rozwój dziecka zapewni dziś jego sukces w przyszłości.

u życia jest bezpieczeństwo społeczne i dobrobyt materialny. A czwarte mają tendencję do łączenia wszystkich powyższych.