Rozwój bez granic
+48 733 038 068
info@amakids.pl
29.05.2019
Udostępnij: 1
  • Facebook
515

Nie można krzyczeć na dziecko

Na dziecko nie można krzyczeć. Ale co zrobić z irytacją, której wszyscy rodzice, bez wyjątku, musieli doświadczyć? Nawet najbardziej troskliwi i kochający ojcowie i matki czasami się denerwują. Zwykle następuje to po poczuciu winy. Co z tym zrobić?

Możesz oczywiście przypisać się do „złego rodzica”, którzy nie są w stanie poradzić sobie z emocjami. I możesz rozpoznać prawo do odczuwania różnych uczuć, w tym irytacji, gniewu i urazy.

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, co dokładnie spowodowało te negatywne emocje? Samo zachowanie dziecka lub coś innego. W drugim przypadku rodzice po prostu „zakłócają gniew”, a dziecko bardzo dotkliwie odczuwa niesprawiedliwość jego kary. Oczywiście lepiej nie dopuszczać takich sytuacji. Ale jeśli mimo wszystko niesprawiedliwie obraziłeś swoje dziecko, upewnij się, że prosisz o przebaczenie, jak u osoby dorosłej.

Jeśli podrażnienie jest spowodowane odpowiednim zachowaniem dziecka, a forma wyrażania emocji jest adekwatna do tego, co się wydarzyło, to ma to nawet swoje pozytywne aspekty. Dziecko będzie w stanie zrozumieć powód reakcji rodziców (zwłaszcza jeśli wyjaśnisz mu swoje uczucia) i być może spróbuje się poprawić.

Nie możesz krzyczeć na dzieci? Tak ... Ale rodzice są także ludźmi i ważne jest, aby dziecko wiedziało o tym.