Rozwój bez granic
+48 733 038 068
info@amakids.pl
13.06.2019
Udostępnij: 1
  • Facebook
462

Zła pamięć dziecka - co zrobić?

Co jeśli dziecko ma złą pamięć? Musisz powtórzyć to samo kilka razy, ale wciąż nie pamięta, a koncentracja uwagi jest słaba. Próbujesz mu wytłumaczyć jak robić pracę domową, a on cały czas jest zamyślony.

Jeśli ta sytuacja jest dla Ciebie znajoma, zalecamy, abyś przede wszystkim nie wyciągał pochopnych wniosków. Trzeba dokładnie zrozumieć, co jest przyczyną złej pamięci i jakie zachowanie rodziców będzie prawidłowe. W przypadku przedszkolaków problem ten nie jest tak zauważalny. Co powinni robić rodzice uczniów, jeśli dziecko ma złą pamięć i co robić, jeśli oceny pozostawiają wiele do życzenia? Powstaje bardzo ważne pytanie - jak poprawić wydajność?

Zła pamięć u dzieci – to nie wyrok

Jeśli dziecko ma złą pamięć, zadaj sobie pytania:

  • Jak się ono czuje w otoczeniu innych dzieci?
  • Jak łatwo jest mu przestrzegać instrukcji?
  • Czy myślisz, że traci koncentrację?
  • Czy może odpowiedzieć na bezpośrednie pytania?
  • Czy są jakieś problemy z zadaniami, w których trzeba dużo zapamiętać, a także zapisać, a następnie przetwarzać informacje?
  • Czy odmawia wykonywania złożonych zadań?

Jeśli zgodnie z wynikami odpowiedzi pojawi się smutny obraz, warto zwrócić szczególną uwagę na rozwój i poprawę pamięci dziecka.

Jak zauważyliśmy powyżej, konieczne jest określenie przyczyny słabej pamięci. Styl życia, zły tryb, zatłoczenie w szkole oraz zły sen - wszystkie te czynniki mogą w znacznym stopniu wpłynąć na pracę pamięci.

Spróbuj stworzyć dziecku taki codzienny grafik, który pozwoli mu nie tylko być stale zajętym, ale także odpocząć przynajmniej trochę między zajęciami w szkole i zajęciami dodatkowymi. Należy pamiętać, że odżywianie musi być zrównoważone. Nie zapominaj również, że istnieją specjalne techniki, które pozwalają poprawić pamięć dziecka do takiego poziomu, że łatwo będzie mu zapamiętać duże ilości informacji, a także zacznie samodzielnie wykonywać pracę domową bez niepotrzebnego przypominania.

To właśnie zapewnia unikalna metoda prowadzenia zajęć rozwojowych dla dzieci, zgodnie z którą dzieci w wieku od 5 do 16 lat są zaangażowane w międzynarodowe ośrodki rozwojowe AMAKids.