Rozwój bez granic
+48 733 038 068
info@amakids.pl
23.09.2019
Udostępnij: 1
  • Facebook
593

UWOLNIJ PRĘDKOŚĆ PAMIĘCI

W internecie często można spotkać humorystyczne posty o tym, że gdy uczniowie odrabiają lekcje — słyszą ich nawet sąsiedzi. W istocie, odrabianie pracy domowej ucznia szkoły podstawowej staje się niekiedy głównym zajęciem rodziny. Dlaczego tak się dzieje? Dzieci stały się leniwe, niecierpliwe, czy rodzice przykładają zbyt dużą wagę do tego procesu? Starsze pokolenie doskonale pamięta swoje dzieciństwo z czasów szkolnych, z kluczem na szyi, samodzielnie podgrzanym obiadem, odrobionymi lekcjami i spacerami bez towarzystwa dorosłych.

Zdaniem psychologów, przyczyna tkwi w zajęciach współczesnych dzieci.  „Kółko  dramatyczne, kółko fotograficzne, chóralny śpiew – bo i pośpiewać mi się chce”  - ale bywa, że pośpiewać mają ochotę nie same dzieci, a ich rodzice, którzy pragną widzieć swoje latorośle jako aktorów, poliglotów, wielkich piłkarzy – i wszystko to jednocześnie!

Tymczasem istnieją normy dotyczące tego, ile czasu dziecko w określonym wieku powinno uczyć się w domu: zaleca się, aby pierwszoklasista odrabiał pracę domową do jednej godziny, drugoklasista – do półtorej godziny, uczeń klas 3-5 – dwie godziny, natomiast uczeń klas 6-7 nie powinien spędzać przy lekcjach więcej niż dwie i pół godziny.

W jaki sposób przyswoić tak dużą ilość informacji w tak krótkim czasie, powiedzcie sami, skoro w szkole zadawane jest tak wiele? Oczywiście, konieczna jest naprzemienna aktywność: po szkole można udać się na spacer na świeżym powietrzu, pójść na trening. I nie należy zapominać, że pamięć ucznia trzeba rozwijać. Pomoże to w szybkim zapamiętywaniu informacji, tym samym skracając czas, poświęcony na naukę.

Dobra pamięć – absolutna gwarancja sukcesu w życiu nie tylko ucznia, ale i każdego człowieka. Akademia rozwoju intelektualnego AMAKids opracowała metodykę kursu  „Memorika”. Jest to nowy produkt, zorientowany na rozwój pamięci. Nowe techniki pracy z pamięcią pozwalają rozwijać ją i stosować w każdych okolicznościach! Uczniowie, na podstawie programu Memorika, uczą się zarządzać swoją pamięcią poprzez wyobraźnię i systematyzację postrzegania informacji. Kompleksowość metodyki programu Memorika, realizowana z pomocą wyjątkowej platformy internetowej AMAKids, podręczników i technologii, pozwala znacznie zwiększyć objętość zapamiętywanych informacji i uprościć procesy pamięciowe!

W programie kursu Memorika mierzony jest współczynnik pamięci. Na przykładzie uczniów, którzy ukończyli kurs, prędkość percepcji i przyswajania zwiększa się co najmniej trzykrotnie, od momentu rozpoczęcia kursu. Kurs przystosowany jest dla wszystkich uczniów — nauka odbywa się w formie zabawy. Dziecko uczy się samodzielnie zarządzać swoją pamięcią i z łatwością zapamiętywać na długo każdy rodzaj informacji – zarówno w zakresie przedmiotów szkolnych, jak i własnych zainteresowań.