Rozwój bez granic
+48 733 038 068
info@amakids.pl
20.05.2019
Udostępnij: 1
  • Facebook
509

Jak rozbudować miłość dziecka do czytania? Nowy kurs amakids - liberika!

Czy Twoje dziecko lubi czytać? Współczesna kultura internetowa tworzy przyszłe myślenie przyszłego pokolenia. Dziecko przyzwyczaiło się do czytania krótkich postów pod zdjęciami, a duże teksty są trudne dla wielu dzieci. Ciągłe korzystanie z Google przyczynia się do tego, że uczeń nawet nie próbuje zapamiętać informacji, co prowadzi do słabej pamięci i słabego zrozumienia dużej ilości czytania. Jednak im starsze jest dziecko, tym trudniejszy jest program, a później na niego czeka Uniwersytet. A tutaj już, od tego jak będziesz czytać i ile zależy Twoja przyszyła kwalifikacja.

Aby pomóc dzieciom w opanowaniu programu szkolnego, a następnie Uniwersytetu, aby Twoje dziecko zechciało czytać i być bardziej uczonym, w Akademii Rozwoju Intelektualnego AMAKids opracowano specjalny program Liberika – kurs Szybkiego Czytania. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „liber” - książka.

Czym jest Liberika? Celem kursu jest rozwój szybkiego czytania u dzieci, a nawet dorosłych, a także poprawa zrozumienia przeczytanej informacji. Dla tych, którzy skończyli Liberikę – kurs Szybkiego Czytania szybkość czytania wzrasta 2-3-krotnie, a zrozumienie i zapamiętanie tekstu pozostaje, a nawet poprawia się.

Dzięki specjalnym ćwiczeniom Liberika rozwija wyobraźnię, logikę, pamięć, uwagę i ruchliwość dziecka.

Podczas nauczania uczeń stopniowo odchodzi od klasycznego odczytu poziomego i przechodzi do czytania od góry do dołu.

Na szkoleniach wykorzystujemy kolorowe, ciekawe podręczniki. Zajęcia w naszych ośrodkach odbywają się tylko raz w tygodniu, w domu dziecko samodzielnie wykonuje ćwiczenia na specjalnej platformie internetowej. Każdy uczeń ma swój własny pokój gier, w którym śledzone są jego wyniki, dynamika i postęp. Zadania domowe są zadawane przez trenera, możliwe jest wyznaczenie indywidualnej pracy domowej. Przez cały tydzień trener monitoruje postęp jego realizacji i może w razie potrzeby dostosować parametry. Codziennie wykonuje się pracę domową około 20-25 minut.

Jeśli dziecko przejdzie całą metodologię od początku do końca i przejdzie od klasycznego czytania do szybkiego czytania, nigdy nie zapomni jak szybko czytać. Jednak pod jednym warunkiem - ta umiejętność musi być używana.